2026/05/02

Omroep Súdwest

Dé lokale omrop fan Súdwest-Fryslân

Grootse inzet hulpdiensten in centrum Sneek na medisch incident

1 min gelezen

Foto: BTBmedia

SNEEK – Het centrum van Sneek is maandagmiddag opgeschrikt door een grootschalige reddingsoperatie. Vanwege een reanimatie in een woning aan de Gedempte Pol werden tal van hulpdiensten opgeroepen, wat zorgde voor een tijdelijke afsluiting van de binnenstad.

Rond het middaguur kwam de melding van het medische noodgeval binnen. Omdat het slachtoffer zich op de tweede verdieping van een pand bevond en de situatie urgent was, moesten de hulpdiensten ramen inslaan om toegang tot de woning te krijgen.

Traumahelikopter ingeschakeld

Vanwege de ernst van de situatie werd er groots uitgepakt. Naast meerdere ambulances en politie-eenheden, kwam ook de brandweer met een tankautospuit en een hoogwerker ter plaatse om het slachtoffer veilig naar beneden te transporteren. Ook het Mobiel Medisch Team (MMT) werd ingevlogen; de traumahelikopter landde op het terrein van voetbalclub LSC 1890, waarna het medisch personeel naar de locatie in het centrum werd gebracht.

Gebied afgezet

De inzet trok veel bekijks van winkelend publiek en omwonenden. Agenten en handhavers zetten de Gedempte Pol volledig af met linten om de hulpverleners de benodigde werkruimte te bieden en nieuwsgierigen op afstand te houden.

Het slachtoffer is ter plekke gereanimeerd en gestabiliseerd. Vervolgens is de patiënt met spoed per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Over de huidige toestand van het slachtoffer is op dit moment niets bekend.

Copyright © Alle rechten voorbehouden. | Newsphere door AF themes.