2026/05/21

Omroep Súdwest

Dé lokale omrop fan Súdwest-Fryslân

Uittips: dit is er in het Pinksterweekend te doen in Súdwest-Fryslân

2 min gelezen

Drukte tijdens de Fietselfstedentocht van vorig jaar. (Foto: Archief Omroep Súdwest)

SÚDWEST-FRYSLÂN – Het belooft een bruisend en bomvol Pinksterweekend te worden in onze gemeente. Van de 15.000 fietsers die starten en finishen in Bolsward tot struinen over een markt in Hemelum en watersport op het Sneekermeer. Omroep Súdwest blikt vooruit en zet de belangrijkste uittips in de regio voor je op een rij.

1. Bolsward stroomt vol voor Elfstedenweekend en Pinksterfeest XL

Het absolute hoogtepunt van het weekend is traditiegetrouw de Fietselfstedentocht op Pinkstermaandag (25 mei). Maar liefst 15.000 fietsers starten en finishen in Bolsward voor hun tocht van 235 kilometer. De stad staat echter het héle weekend al op z’n kop. Het feest begint al op vrijdagavond 22 mei met het grootschalige Pinksterfeest XL op Plein 1455, waar in een volle feesttent de aftrap van het lange weekend wordt gevierd.

Let op (verkeershinder): De gemeente Súdwest-Fryslân waarschuwt dat Bolsward op maandag vanaf 04.00 uur ’s ochtends tot middernacht volledig is afgesloten voor autoverkeer binnen de rondweg. Bezoekers moeten parkeren op de aangewezen terreinen buiten het centrum.

2. Sfeerproeven op de Flinke Flea Market in Hemelum

Wie dit weekend zin heeft in een gezellige, ongedwongen plattelandssfeer, kan op Eerste Pinksterdag terecht bij de bekende Friese locatie It Flinkeboskje in Hemelum, daar wordt de populaire Flinke Flea Market georganiseerd. Dit is een grote, sfeervolle markt vol vintage, handgemaakte producten, foodtrucks en live muziek, die jaarlijks bezoekers uit de hele provincie trekt.

3. Watersport en een festival fair in Sneek

Op het Starteiland in het Sneekermeer kun je het hele weekend terecht voor Sneek In-Water. Hier is van alles te beleven voor de watersportliefhebber: je kunt er proefvaren met diverse boten en meedoen aan workshops zeilen, surfen en suppen.

Blijf je liever op het droge? Op Eerste Pinksterdag (zondag 24 mei) wordt evenementenlocatie Lokaal55 in Sneek omgetoverd tot de Local Festival Fair, een hippe markt met lokale ondernemers en lekker eten.

Copyright © Alle rechten voorbehouden. | Newsphere door AF themes.