Zinderende hitte tijdens spectaculaire autocross in Makkum: ‘We willen dit nog lang voortzetten’
1 min gelezen
Foto: Rudy Bouma
Bijna drieduizend toeschouwers bezochten zaterdag onder een brandende zon de jaarlijkse autocross in Makkum. Ondanks de hitte werd het een geslaagde dag vol spektakel, modder, en motorengebrul.
De organisatie had zich goed voorbereid op de extreme weersomstandigheden en had verspreid over het terrein meerdere waterpunten en zelfs een douchevoorziening geplaatst. “Er werd veel gebruik van gemaakt”, vertelt Harm Jan Cuperus van de organisatie. “We wilden geen risico’s nemen met de gezondheid van rijders en bezoekers.”

Flinke stofwolken
Met 210 deelnemers verdeeld over zeven klasses – waaronder de populaire FAC 1600, Rodeo klasse, 1850 klasse, twee liters klasse, vrij standaard, damesklasse en de lokale Makkum klasse – was er genoeg te zien en te beleven. De dorre ondergrond zorgde voor flinke stofwolken, maar dat weerhield de deelnemers er niet van om vol gas te gaan.

Zoon Melvin wint Makkum Klasse
Een bijzonder moment voor de organisatie was de deelname van Melvin Cuperus, zoon van Harm Jan, die uitkwam in de FAC 1600 klasse. “We hadden nog een extra prijs geregeld. En ja, stiekem was ik wel trots”, aldus een lachende Cuperus.

Aanvraag vergunning
De vergunning voor het evenement loopt dit jaar af, maar de organisatie is al in gesprek met de gemeente Súdwest-Fryslân voor een nieuwe vergunning die liefst voor de komende tien jaar zekerheid moet bieden. “De autocross is een begrip in Makkum en ver daarbuiten. We willen dit nog jarenlang voortzetten”, zegt Harm Jan.



