sc Heerenveen verliest oefenduel in Witmarsum
2 min gelezen
Foto's: Arjan Beetstra
Op donderdagavond stond sc Heerenveen op sportpark It Fliet in Witmarsum tegenover Almere City FC voor een oefenduel.
De formatie uit de Keuken Kampioen Divisie bleek een taaie tegenstander. Na afloop namen spelers en staf ruimschoots de tijd om met supporters op de foto te gaan en handtekeningen uit te delen.
Eerder deze voorbereiding boekte Heerenveen nog ruime zeges op regionale teams, maar dit keer bleek Almere City dodelijk effectief. Ondanks een overwicht in balbezit en het creëren van meer kansen, moesten de Friezen uiteindelijk buigen: 4-5.

Het team van Robin Veldman had het spel in handen en wist af en toe door de defensie van Almere te breken. Toch stond keeper Jonas Wendlinger meermaals in de weg. Heerenveen was slordig in de passing en gaf daardoor kansen weg. Almere profiteerde en sloeg drie keer toe, al wisten Dylan Vente en Maxence Rivera (uit een rebound na een gemiste penalty) de achterstand terug te brengen tot één doelpunt. Na een uur spelen werd het elftal grotendeels vervangen.

In de tweede helft verscheen Vasilios Zagaritis op het veld. De Griekse verdediger stond vorig seizoen nog onder contract bij Almere City. “Het was even wennen, ik zag veel bekende gezichten”, gaf hij na afloop toe. Hij zag zijn oude club opnieuw scoren via Ferdy Druijff en Byron Burgering, waarna Marcus Linday het laatste Friese doelpunt voor zijn rekening nam. Wederom had Heerenveen het overwicht, maar ontbrak het aan scherpte in de afronding.

“Dit was onze eerste echte krachtmeting”, aldus de vleugelverdediger. “We zitten nog midden in het proces. Er zijn veel nieuwe spelers, waaronder ikzelf, en we moeten nog aan elkaar wennen. Zowel binnen als buiten het veld leer ik mijn ploeggenoten nog kennen. De potentie is er, maar we zijn er nog niet.”

Jeugd krijgt de kans
Naast de vijf zomeraanwinsten, waaronder Zagaritis, krijgt ook de jeugd van sc Heerenveen volop ruimte om zich te tonen in de voorbereiding. “Voor de jonge jongens is het fysiek zwaar, maar dit zijn de momenten waarop je stappen maakt”, legt Veldman uit. “Iedere speler die nu vast bij het eerste zit, is ook ooit zo begonnen. Wij willen dat podium blijven bieden.”
Tegen Almere kwamen acht talenten uit de Akademy in actie. Naarmate de voorbereiding vordert, zal dat aantal afnemen. “De selectie wordt vanzelf duidelijker”, vervolgt Veldman. “We bouwen de weerstand op met onder meer duels tegen QPR en Olympiakos. Spelers moeten zich laten zien – tijdens de trainingen, maar ook in de wedstrijden. Ik bepaal de opstelling, maar wie uitblinkt, speelt zichzelf erin.”
